Yazımızın başında belirttiğimiz gibi en büyük olmak gibi fani hırslarımız yok ancak en iyi olmak yaptığımız işi en iyi şekilde yapmak gibi amaçlarımız var her ne iş yaparsak yapalım aldığımız parayı hak etmeyi helal olarak yemeyİ istiyoruz.Bizimde başka firmalara başka iş guruplarına ihtiyacımız oluyor karşlık olarak sadece doğru hizmet almak istiyoruz bugun biz halı yıkama temizleme işi yapıyoruz başımıza gelmesini istemediğimiz hiçbir işi başkasına uygulamamamız gerektiğini düşünüyoruz.

Diyelim ki Halımızı yıkamaya verdik geldi gittiğinden daha pis yada halımızı taahhüt edilen zaman da getirmediler bu gibi durumlar çokda hoş değil neden insanlar kötü hizmet alsınlar ki neden paralarını boşa havaya savursunlar bu devirde para kazanmak kolay mı halı yıkatırken dikkat edeceğiniz bir sürü şey vardır fabrika ortamı mı yoksa oto yıkama mı yada en basiti halınızı almaya geldikleri araba hurda yığını mı veya kullanılan etiket sağlık amacı için üretilen flaster üzerine tükenmez kalemle mi yazıyorlar bunlar ufak ancak çalıştığınız yerin kalitesini belli eden küçük noktalar.

Sizce halınızı rulo yaptıktan sonra bant atmaktan kaçacak biri yıkarken nelerden kaçmaz bunlar saymakla bitmez. Biz aracılar gibi değil fabrika sahibi olarak sahada işimizin başında sizlerle direk muhattap oluyoruz çünkü işinizin başında olmadığınız zaman sıkıntıların nedenli olduğunu bilemezsiniz. Müşteri ne ister hangi halısında ne leke var o halı manevi olarak müşteri için ne kadar değerli bunların hepsi işin başında olduğunuzda bildiğiniz şeylerdir.

Aynı özveriyi müşteri olarak sizlerde göstermelisiniz.

Nasıl mı ? çalıştığız firmada önce fiyata değil kaliteye bakmalı işin hakkını veriyor mu yoksa ucuza halı yıkamak kolay malzemeden kıs, işçiden kıs, emekten kıs, bu kolay zor olan ise hakkıyla yapabilmektir.

HALI YIKAMA MAKİNAMIZ ÖZELLİKLERİ

Makinamızın özelliklerini yazmak istedik makinamız tam otomatik 8 mech fırça 2 rulo 1 alt yıkama dan oluşmakta.

makinaya verilen halılar ön ıslatmadan geçerek birinci antibakteriyel şampuanla ıslatılır daha sonra ilk 4 lü fırçaya gelir burada halı şampuanı yumuşatıcı parlatıcı ve daha başka özelliklere sahip şampuanla fırçalanır oradan 1 rulo fırça ile fırçalanır ilk 4 fırçanın kaldırdığı kirleri halının üzerinden itekler ikinci 4 lü fırçaya geçen halı tekrar fırçalanır sonra diğer ruloya geçer nozullar sayesinde durulanır ve alt yıkanma firçası altını temizler makinanın özellikleri bunlar sıradan bir firmada sadece tek fırçayla halınızı yere sererek yıkama yapılır farkı anlamanıza yardımcı olacaktır.

EVCİL HAYVAN VE HALI

Evet bu ikili evde biraz zor oluyor bizde hayvan sevgisi ve evinde evcil hayvan besleyen biri olarak bir elimde elektrik süpürgesi diğer elimde vileda çok gezdim taa ki bizim yaramaz büyüyünceye kadar daha sonrası rahat ettik ama yinede halılarımızı kendi fabrikamızda ayda bir yıkatmak zorundayız çünkü evin temizliği hijyeni için şart ne kadar temiz bakılırsa bakılsın köpeğimizin kedimizin patilerini eve girerken ne kadar temizlersek temizleyelim halılarda çeşitli lekeler devamlı oluyor bunun tek çareside sıklıkla halıları yıkatmak yıkama işlemi de öyle sıradan şampuanlarla olmaz antibakteriyel halı şampuanlarıyla temizlenmesi gerekir çünkü dışarının bütün pisliği evlerimize giriyor halının bütün lekelerini çıkartmak için gerekli tam otomatik 12 fırçalı durulamalı halı yıkama makinalarından geçmesi gerekiyor.Siz ve sevimli dostunuz uzun sağlıklı bir ortamda yaşamak dileğiyle..

MÜŞTERİ NEDEN TERK EDER ?

Kendimizi müşterilerin yerine koyduk ve bir müşterinin firmadan ne yada neler beklediğini düşündük ne olmaz ise müşteri çalıştığı firmayı değiştirir ?

Bunun bir çok sebebi var ama yapılan araştırmaya göre müşterilerin yüzde 42.6 sı çalışanların davranışları yüzünden firma değiştirdiğini söylemekte peki daha başka sebepler yok mu insanlar bizimle çalışması için herşeyden önce işimizi iyi yapmamız gerek işini iyi yapmayan ama müşteriye düzgün davranan firmayla kaç kere daha çalışılır ki bunun için sizlere önce kaliteli hizmeti kaliteli bir şekilde sunmaya özen gösteriyoruz önce aşçının yaptığı yemeğin lezzeti sonra garsonun sunumu yani.

HALILARIMI YIKATTIM BİR HAFTADA KİRLENDİ SEBEP NEDİR ?

Halılarınızın bu kadar kısa sürede grileşmesinin kirlenmesinin sebebi durulanmaması ve kullanılan kimyasal çünkü kullanılan kimyasallar halıda yapışkan bir yüzey oluşturduğundan çevredeki toz üzerine yapışarak kirlenmesini hızlandırır. Durulaması iyi olmayan halılar da aynı şekilde bu bahsettiğimiz tepkimeyi verecektir ayrıca astım hastalarına zarar verecektir. Bizim kullanmış olduğumuz şampuanın özelliklerinden biride kolay durulanabilir olmasıdır bu sayede bahsetmiş olduğumuz bu olaylar gerçekleşmez ayrıca tam otomatik makinemizin durulaması nozullar sayesinde kusursuz yapılmaktadır.

LEKE ÇIKARMA VE LEKE GARANTİSİ

Halı yıkama başka leke çıkarmak başka bir iştir her halının lekesi yıkandığı zaman çıkmayabilir bunun sebesi ise halıdaki lekenin cinsinin ne olduğu geçen zaman daha önceden yapılan yanlış müdahaleler hepsi birer etkendir bizler halılarınız yıkantıktan sonra leke kontrolü yaparız halınızda bulunan lekeleri çıkarmak için çeşitli leke çıkarıcıları kullanırız ancak buna ragmen çıkmayan lekeler oluyor bu sebepten ötürü hiçbir müşterimize leke garantisi vermemekteyiz ancak elimizden gelen bütün gayreti ve çabayı göstermekteyiz halınız gerekirse ikinci sefer yıkanır daha olmadı lokal müdahale edilir buna ragmen çıkmayan leke olursa daha fazla müdahale edip halınıza zarar vermek istemeyiz.

Oksijen bazlı urunun ana maddesi eczanelerde oksijenli su olarak satılan malzeme ile aynıdır. Buradan çıkarılacak en büyük sonuç bu malzeme alkol,çamaşır suyu gibi dezenfektan bir malzemedir.bu ürün durduğu yerde aktif hale geçip etkisini yitirmektedir. Yanı ürün 2 sene sonra tamamen etkisini yitirir. Bu etki yitirmeyi azaltmak için çeşitli bilimsel çalışmalar yapılmıştır fakat bu ürünü üreten kişilerin teknik eleman calistirmamalarindan dolayı bu ürünü sağlıklı yapamiyorlar. Bu ürünü asitle,asite dayanıklı yuzeyaktiflerle ve korozyon inhibitörleri ile desteklenerek oksijen bazlı leke sökücü yapılır. Bu leke sökücü etkisine göre en önemli özelliği KÜF lekesini yün olmadığı taktirde tektilden çıkarır. Halının arkasindan. Diğer çıkardığı lekeler:KAKAO,KAHVE,KOLALİ İCECEKLER,YEMEK,MEYVE,MEYVE SUYU ,CİMEN,DONDURMA,KETCAP,LİKOR,İLÂÇ, HARDAL,PARFÜM, ÇAY, TÜTÜN, ÜRE lekelerini çıkarmada kullanılır.

Piyasada alkali diye geçen ürünlerde, kostik tarzı malzemeler içerir. Bu malzemeye protein çözme özelliği katmak için çamaşır suyu katılır bu kostik çamaşır suyu katkılı malzeme çeşitli ligant ve yüzey aktiflerle güçlendirilir. Bu tarz leke sokuculere piyasada çeşitli isimler verilir. Protein çözücü, kan çözücü, yardımcı yıkama maddesi gibi. Yanı önemli olan içerik.bu tarz karışımların çıkardığı lekeler şunlardır : albümün,bira,kan,kakao,çikolata,kahve,krem,yemek,meyve,meyve suyu,çimen,dondurma,ketçap,ruj,mayonez,ilaç,süt, KÜF, ter,çay,tütün, ure

SİZİ MUTLU ETMEK BİZİ MUTLU EDER..

Halılarınızı temizlerken biz sadece bir iş olarak bakmıyoruz olaya burada yazdığımız yazıları sadece laf olsun diye yazmıyoruz. Kendi evimizin halılarıymış gibi özen göstererek sizleri memnun etmek öncelikli görevimiz işimizi tamamladığımızda sizin halılarınızın çok güzel olduğunu söyleyerek bize mutluluğunuzu iletmeniz yada çevrenizde ki eşinize dostunuza bizi tavsiye etmeniz de bizim mutluluğumuzdur.

Şu şekilde düşünebilirsiniz parasını aldıktan sonra benimle işi kalmayacak yada bizler halısını verdikten sonra sizinle işimizin kalmayacağını düşünebilirsiniz ancak yanlış.

Biz size halılarınızı teslim ettikten sonra bir daha ki sefere çalışmak için dört gözle bekleyeceğiz yada sizin çevrenizden birisinin bizi aramasını, günümüzde merdiven altı diye tabir edilen çok fazla fason çalışan birey var bunlar halı yıkama işinin adını güvenini sarmaktadır sizde halılarınızı temizletmek için ucuz firmayı tercih etmek yerine belirli kriterleri yerine getiren kaliteli firmayı seçmeye özen gösterin.

Sizin bu konuda ki hassasiyetiniz halı yıkamacıların kalitesini artırmaya yöneltecek ve bu konudaki istismarların azalmasına faydası olacaktır. Lütfen sizler dikkatli olun ve işini düzgün yapmaya çalışan kişilere destek olun.

UCUZA HALI YIKAMAK

Ucuza halı yıkamak yıkatmak temizletmek mümkün mü ?

Evet mümkün ama nasıl sizinde tahmin edeceğiniz gibi kullanılan malzemeden makinadan feragat etmeden bu mümkün değil. Peki neden her firmanın farklı fiyatları var bunun sebebi giderlerdir bu işi yapan kişiler sadece bir araba alarak taşeron olarak fabrika sahiplerini zor durumda bırakmaktadır. Fabrikaların eleman giderleri malzeme giderleri vergi giderleri elektrik su giderleri vb. daha bir sürü giderleri vardır. Ancak kişilerin hiç bir gideri yoktur sadece kullandıkları arabaların mazotları vergi kaydı yoktur kirası yokttur ahırdan bozma yerlerde halılarınızı rezil ederler. size yapabileceğim en kıymetli öğüt çalıştığınız firmaları firmaların diyorum şahıslardan uzak durun kullanmış oldukları ekipmanla fiyatlarının eş değer olduğunu unutmayın.

HALI YIKAMANIN AŞAMALARI

Halı yıkama ve temizliği sıradan basit makinalarla yapılacak kolay bir iş değildir.

Halılarınızı yıkatma arzusuyla bizi aradığınızda halılarınızı alacağımız saat günü size söyleyerek randevu veririz. Bu sayede sizi evinizde ofisinizde esir olamaktan kurtarırız.

Daha sonra size taahüt ettiğimiz zamanda gelerek halılarınızı kapınızda sayarak cinsine göre ayırarak makbuza yazarız ve makbuz karşılığı halılarınızı alırız. Aldığımız halıları fabrikaya da fişleriz bir karışıklılığa mahal vermeden halıları cinsine göre ayırırız halılar yıkama işleminden önce çırpma makiasından geçer sonra yıkama işleminde 11 fırçalı tam otomatik bant sistemli makinalarda yere değmeden era111 halı şampuanıyla antibakteriyel olarak temizlenirler yıkanan halı sıkma makinasında %95 oranında kurutulur santrafüj makinasından sonra halılar havalandırma odalarında askılara asılır bu sayede kalan %5 lik kısım kurutulur bu işlemlerin ardından halılar masada son kez kontrol edilir çıkmayan leke mevcut ise halınız tekrar yıkanır aynı işlemlerden tekrar geçer aynı leke yine çıkmamış ise masada lokal olarak müdahale ederiz. Halılara parfüm sıkarak son kontrolünü yaparız paketleyip teslime hazır hale getiririz. son olarak size telefon ederiz ve müsait iseniz halılarınızı teslim ederiz değilseniz size uygun bir zamanda teslim işlemi gerçekleşir.

EVDE HALI YIKAMA

Daha önceki yıllarda halı yıkama firmalarının yaygın olmadığı dönemlerde evdeki halıların yıkanması birkaç ev hanımının bir araya gelerek apartman bahçelerinde yapılmaktaydı veya balkonlarda, banyolarda yapılmaktaydı. Buda halıları temizlemenin diğer bir şekliydi. Hanımlar koca bir günü halı yıkamaya ayırırlar ellerinde fırçalar kovalar akşama kadar halı yıkamaya uğraşırlardı. Güzel güzel ovalarlar saatlerce üzerinden su akıtırlar,bol bol deterjan dökerler günün sonunda görevlerini yerine getirmenin huzuru ile halılarını duvarların üzerine asarlardı.Buraya kadar iyi hoş ama daha sonra o halı günlerce suyunun süzülmesini bekler günlerce üzerine toz çöker ve üzerindeki su süzülürken saçak kısımlarında sapsarı bir iz kalırdı.Hanımlar günlerce bel ve sırt ağrısı çeker.elleri halıları ovalamaktan delinir.Ondan sonrada kadere isyanları oynarlar.Birde havalar bozarsa ya yağmur yağarsa bak o zaman isyanlara.sen olsan şimdi yine sana halı yıka deseler yıkar mısın? Birde şöyle düşün.Telefonu eline alıyorsun.Bingo halı koltuk yıkamayı arayıp gelip kapınızdan halınızı alıp götürüyorlar.Tertemiz mis gibi kokan halı şampuanlarıyla yıkayıp paketleyip getiriyorlar.Halılarınızı alıp salonunuza ve odalarınıza seriyorsun ve çektiğim onca eziyete hiç değmezmiş deyip mutlu oluyorsunuz.Şimdi tekrar sorsalar halıyı yıkamak mı yoksa yıkatmak mı diye ne dersiniz.Halıyı yıkamaya bir gününü vermek,ağrıları bir hafta çekmek mi istersin yoksa halınızı yıkattırıp sana yardım etmesini istediğin arkadaşlarınla gün düzenleyip pastalar börekler yemeyi mi istersiniz.Hanımlar seçim sizin.Ben pasta börek yanına da demli bir bardak çayı halı yıkamaya tercih ederim.afiyet olsun…

BAŞARININ SIRLARI

İşinizi büyütmek ,başarınızı artırmak için yapmanız gerekenler yaratıcı olmaktan geçer.Yaratıcılık icat etmek ,denemek,büyümek,risk almak ,kuralları değiştirmek hata yapmak ve zevk almaktır.

İşinizde başarılı olmak istiyorsanız

Dikkatinizi ve enerjinizi yaratıcı olmanın yollarını bulmaya odaklayın.
Sorun bir tane ise çözümün en az bin tane olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
Bir şeyi her zaman yaptığınız yollarda yapmayın.Her zaman yaptığınız gibi yaparsanız sonuç hep aynı olacaktır.
Çağrışım kurun,yerleştirin,uyarlayın,yer değiştirin,büyütün küçültün,yeniden düzenleyin.
Araştırın.
Merakınızı sürekli besleyin.
Riskleri uygulanabilir bir seçenek olarak algılayın.
Başarılı olacağınıza inanın.
Büyümek,büyük olmak veya sıradan olmak. Ya bugünü kurtaracaksın yada geleceğini !!!

TAVSİYE VE MEMNUNİYET

Halı yıkama işinin en büyük reklamıdır, tavsiye ve memnuniyet işinizi doğru yapmanın mükafatıdır. Eğer ki işinizi temiz ne doğru yapmış iseniz bir müşteri size iki, üç, dört olacaktır. Bunun bilincinde olmak gerekir.

Müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda bir müşterinin halı yıkama firmasından istediği şey halım temiz ve hijyenik bir şekilde zamanında teslim edilsin.

Bu iyi firma olmanın aslında olmazsa olmazı bunu başararak siz müşterilerimizi ve çevrenizi kazanmak istiyoruz. Firma olarak yaptığımız işlerin arkasındayız ve uzman personelimiz ve ekipmanlarımıza güveniyoruz.

Bizi tavsiye ederek memnuniyetinizi çevrenize ve dostlarınıza iletmeniz bizim için en büyük reklamdır.